Druk i skan 3D

Nie możesz dokupić części zamiennej?
Potrzebujesz nietypowego produktu?
Potrzebujesz wykonać prototyp?

Dzieki nowoczesnej metodzie druku i skanowania 3d wykonamy dla ciebie praktycznie wszystko z tworzywa sztucznego. Sprawdź u nas, jak działa druk i skan 3D.

druk 3d lubuskie
druk 3d dolnośląskie
drukowanie 3d wielkopolskie

Posługujemy się najwyższej jakości sprzętem, który jest w stanie odwzorować, niemal idealnie, zaprojektowany produkt.

drukowanie 3d dolnośląskie
niezawodny skan 3d
precyzyjny skan 3d

Elementy wytwarzane na naszym urządzeniu mogą służyć różnym celom.
Za jego pomocą można tworzyć modele pokazowe, prototypy i gotowe produkty. Wydruki 3D w technologii FFF można poddawać też dalszej obróbce mechanicznej oraz malować.

Drukowanie 3D umożliwia puszczenie wodzy wyobraźni i wykreowanie niecodziennych przedmiotów codziennego użytku. Jest to alternatywa dla tradycyjnych metod wytwarzania produktów, które często są ograniczeniem dla artysty. Poza tworzeniem nowoczesnego designu druk 3D sprzyja odtwarzaniu zniszczonych lub historycznych dzieł sztuki w bardzo dokładnej formie.

Technologia druku 3D pomaga również w drukowaniu makiet architektonicznych i projektów rozwiązań konstrukcyjnych. Dzięki temu cechuje je nieprzeciętny wygląd oraz wysoka dokładność. Korzystając z tej metody produkcji można otrzymać szczegółowe miniaturki znanych budowli oraz przyszłych perełek architektury.

W przypadku konstruowania prototypów lub wykonywania małych serii produkcyjnych szczególnie gdy detal który chcemy produkować podlega częstym modyfikacjom lub jest wprost wykonywany pod konkretne zastosowanie lub klienta bardzo często producent staje przed problemem jak efektywnie kosztowo wyprodukować elementy z tworzyw sztucznych. W przypadku zastosowania klasycznych technologii wtrysku największym nakładem jest przygotowanie formy wtryskowej. Koszt takiej operacji, w zależności od wielkości formy waha się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, czas przygotowania to najczęściej tygodnie. Powoduje to, że dla małych serii staje się to nie opłacalne.

Technologia druku 3D FFF pozwalająca na warstwowe budowanie elementów z różnych termoplastycznych tworzyw sztucznych bardzo często będzie najlepszym rozwiązaniem przedstawionego powyżej problemu. Możliwość zastosowania różnego rodzaju materiałów w zależności od wymagań stawianych produkowanemu elementowi (wytrzymałość, sztywność, twardość, elastyczność itp.) pozwala dopasować cechy produkowanego elementu do wymagań konstrukcyjnych.

W przeciągu ostatnich kilkunastu lat nastąpił bardzo szybki rozwój technologii CAD/CAM. Dzisiaj praktycznie 100% projektów wykonuje się już z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania inżynierskiego. Jednak w procesie projektowania inżynierskiego 3D dużym problemem jest wykonywanie prototypów projektów szczególnie w sytuacji gdy niezbędne jest projektowanie iteracyjne i konieczne jest nanoszenie wielu poprawek. Klasyczne metody wytwarzania prototypów z wykorzystaniem maszyn CNC lub rzemieślniczej pracy indywidualnych specjalistów są drogie i czasochłonne.

Korzystając z technologii druku 3D w większości przypadków można przygotować koncepcyjny model całego swojego projektu, sprawdzić funkcjonowanie złożeniowe wielu elementów oraz skonsultować z innymi członkami zespołu swój projekt w wygodnej i zrozumiałej dla innych formie – modelu przestrzennego 3D który „można wziąć do ręki”. Na bazie tych doświadczeń można tanio i szybko ustalić i wprowadzić poprawki do końcowego projektu tak, aby funkcjonalny prototyp z wykorzystaniem klasycznych technologii obróbki można było wykonać już „na gotowo”.

Profesjonalny Druk i Skan 3D, zapraszamy do współpracy!

Facebook