Strefa materiałów

PLA_roz-300x300

PLA

PLA to polilaktyd, czyli biodegradowalny polimer wykonany na bazie mączki kukurydzianej. Jest to tworzywo często stosowane w przemyśle druku 3D. Charakteryzuje się dużą twardością i wytrzymałością.

ABS-300x300

ABS

Popularne tworzywo sztuczne szeroko stosowane w przemyśle. Wykonywane są z niego obudowy komputerów, deski rozdzielcze samochodów i zabawki. Jest materiałem wytrzymałym i łatwym w obróbce.

M-ABS_pom-300x300

M-ABS

Jest to zmodyfikowane tworzywo ABS, które charakteryzuje się zmniejszonym skurczem materiałowym. Przeznaczone jest do takich samych zastosowań jak ABS, umożliwiając budowanie większych modeli przy obniżonych własnościach wytrzymałościowych.

HIPS-300x300

HIPS

Jest tworzywem o bardzo małym skurczu materiałowym. Świetnie sprawdza się podczas budowy wielkogabarytowych obiektów. Materiał zapewnia szczegółowe odwzorowanie detali i matowe wykończenie.

H_WOOD-300x300

H-WOOD

Połączenie tworzywa PLA i mączki drzewnej tworzy bardzo ciekawy kompozyt, który pozwala na uzyskanie drewnianego efektu końcowego. Nadaj swoim projektom realnego wyglądu!

H-GLASS-300x300

H-GLASS

Tworzywo odznaczające się dużą kohezją międzywarstwową oraz transparentnością, pozwalające na budowę modeli o znaczącej przezroczystości. Materiał ma niską chłonność wilgoci co pozwala na kontakt z żywnością.

H-GLASS-300x300

PET-G

PET-G jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów dostosowanych do druku 3D. Tworzywo to jest stosowane w wielu aplikacjach funkcjonalnych gdzie duże znaczenie mają niska absorpcja wilgoci, sztywność oraz możliwość budowy wielkogabarytowych elementów przy zminimalizowanym skurczu materiałowym. Materiał PET-G jest świetnym rozwiązaniem w trakcie prototypowania w branży spożywczej.

Facebook